DesenERP


Genel Özellikler

Her bir evrak ve rapor içerisinde iken 'F1 / Yardım' butonu ile söz konusu evrak veya raporun ne amaçla kullanılabileceği görülebilir.

Birden fazla şube, depo ve işyeri açılabilir. Bir fişin içerisinde birden çok depo ve işyeri kullanılabilir.

Kullanıcı yetki tanımları esnek bir şekilde yapılabilir.

Her evrakta yerel tutar ve işlem dövizi olmak üzere 2 farklı döviz üzerinden işlem girilebilir.

''Esnek Virman Fişi'' ile özellik arz eden işlemler hızlı şekilde kaydedilebilir.

"Müşteri Merkezi" ekranı ile tüm modüllerde yoğun olarak kullanılan evraklara çok hızlıca ulaşılabilir.

Tüm ekranlarda, Excelden içeri veri alınabilir. Bu özellik sayesinde; stok, cari, çek-senet, pos, muhasebe açılış fişi vb. devirler hızlıca ve hatasız olarak yapılabilir.

Tüm raporlar Excell, Word, Pdf ve e-mail olarak dış ortamlara gönderilebilir.

Verileri giren ve değişiklik yapan kullanıcılar işlem bazlı takip edilebilir.

Her bir kullanıcı için, kişiye özel menü ve kişiye özel Favori Raporlar ekranı yapılabilir, kullanıcının istediği ekran ve raporlara hızlıca ulaşması sağlanabilir.

Mevcut evraklarda iken hareketlere tıklanması suretiyle kaynak evraklara ulaşılabilir, bu hesaplarla yada hareketlerle ilişkili diğer evraklar hızlıca incelenebilir, gerekli düzeltmeler yapılabilir.

Ekranlarda tema seçilebilir, kullanıcıya özel görünümler elde edilebilir.

Her kullanıcı kendi masa üstüne istediği ekranlara ait kısayolları taşıyabilir.

Raporlardaki tablo özelliği sayesinde her bir kullanıcı kendi istediği şekilde rapor dizaynı yapabilir, yaptığı dizaynı saklayabilir. Bu dizaynlar o kullanıcı için varsayılan rapor görünümü olarak kaydedilir.

Hızlı cari ve Hızlı stok ekranları ile hızlı kayıt girişleri yapılabilir.

Neden Desen ERP

DesenErp; işletmenize ait tüm ticari işlemlerin kayıtlarının yapıldığı, ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri alabileceğiniz, kurumunuzun geleceğine yön vermenize imkan sağlayacak özel raporlama imkanları sunan, kendi sektörlerinde öncü firmalar tarafından tercih edilen, yeni nesil teknolojileri içeren ticari bir yazılımdır.

DesenERP ile birlikte;
• İşletmenize ait tüm şubelerin, depoların ve merkezi birimlerin gelir, giderlerini takip edebilirsiniz.
• İşletme çalışanları, kendi görev alanları ile ilgili işlemleri en hızlı şekilde yapabilir.
• İşletme yöneticileri, özel yöntemlerle hazırlamış olduğumuz yönetici ekranlarını kullanarak mali ve operasyonel konularda anında ve doğru bilgiye erişebilirler. Gelecek dönemlerdeki fırsat ve riskleri görüp, yapacakları işleri profesyonel bir şekilde planlayabilirler.

DesenERP'yi kullanmaya başladığınızda; müşterilerinize ait tüm ticari bilgilerin kaydını girebilir, satınalma işlemi yapabilir, stoklardaki malzemelerin miktarları ve maliyetlerinin takip edip, ürün ve hizmet satışı yapabilirsiniz. Yaptığınız satışların maliyetlerini ve stok değerlerini son alış veya ortalama maliyete göre ayrı ayrı raporlayabilirsiniz.

Satınalma, Stok, Satış, Cari hesap, Kasa, Banka, Kredi, Pos, Çek- senet vb. tüm finansal operasyonları birden çok döviz türü ile takip edebilirsiniz.

DesenERP ile; Kasa ve banka mevcutlarınızı, tahsilat ve ödemesi tamamlanmamış olan müşteri ve firma çek-senetlerini, tedarikçilere ve müşterilere ait borç ve alacak durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Tedarikçiler ve müşterilerle yapmış olduğunuz satınalma ve satış işlemlerine ait analiz raporlarını almak suretiyle, ticari ilişkilerde bulunduğunuz tüm kişi ve kurumların aylık ve yıllık iş hacmini, verimliliğini analiz edebilirsiniz.

DesenErp Muhasebe modülü ile kanunen hazırlanması gerekli olan Kdv, Bilanço, Gelir Tablosu ve Satılan Malın Maliyeti Tablosu, Ba-Bs Formu vb. tüm bildirim ve beyannameleri hızlıca hazırlayabilirsiniz.

DesenERP e-fatura modülü ile hızlı bir şekilde e-fatura kesip, müşterilerinize gönderebilirsiniz. DesenERp E-Defter ile resmi defterlerinizi bilgisayar ortamında oluşturup, Maliye Bakanlığı'na gönderebilirsiniz.

DesenERP Yönetim modülü ile şirketinize ait tüm varlık ve borçları tek bir ekranda raporlayabilir, aylık veya yıllık Gelir-Gider Tablosu alabilir, Mali durumunuzu online olarak tek bir raporda görebilirsiniz.

DesenERP'de yaptığınız işlemler kolayca yedeklenebilecek olup, bu bilgilere dijital ortamda her zaman ulaşmanız mümkün olacaktır. 

DesenErp işletmenizin günlük veri girişlerini ve raporlama ihtiyaçlarını en optimum şekilde karşılayacak ve iş hayatınızda sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

 

Ticari Yazılım Kullanmanın Önemi, DesenERP'nin Avantajları

Ticari Program Kullanmak Neden Önemli: DesenERP; işletmelerin bugünkü durumunu görebilmesi ve geleceğini planlayabilmesi için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri size sağlar. Tüm dünyada işletmeler ticari işlerini yazılım programları ile takip ederler. Örnek: Rusya'da bakkal açılışı yapmak için Maliye'ye başvuran işyerlerinden hangi ticari yazılımı kullandığına dair resmi yazı istenir.

DesenERP'yi Ne için Geliştirdik: DesenERP; şirket sahipleri, yöneticiler ve programı kullanan personellere toplam faydayı maksimum olarak sunmaktadır. Excel'e ihtiyaç bırakmaksızın tüm mali veriler online raporlanabilmektedir. 
DesenERP'nin başka programlardan farkı nedir? Yeni kurulan işletmeler genel itibarla bir yada birkaç kişilik bir ekip ile kurulmaktadır. Personel sayısı minimum sayıda olduğu için iş bölümü ve iş takibinde verimli olmak çok önemlidir. Çalışanların kendilerinden beklenen işleri günübirlik ve doğru olarak yapmaları şirketin büyümesi açısından önemlidir. DesenERP bu kısıtlı kadronuz ile mükemmel bir sonuç elde edebilmeniz için, işletmenizle ilgili para ile ölçülebilen her türlü bilgiyi anlık olarak, bir Mali müşavire ya da danışmana ihtiyaç duymaksızın size sunmaktadır. 20 yılı aşkın ticari birikimimiz ile geliştirdiğimiz DesenERP sizlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecektir.

DesenERP'nin farkını hissedeceksiniz. DesenERP sizin taleplerinizi dinler, ihtiyaçlarınızı tespit ettikten sonra, sistemi size özel olarak tasarlar. İhtiyaç duyduğunuz tüm form tasarımlarını vb. altyapı ayarlamalarını en uygun maliyetlerle yapar, sitemden maksimum verim almanızı sağlar.

İşletme sahip ve yöneticilerinin alması gereken bilgiler, raporlar nelerdir? DesenERP bu bilgileri bize sunar mı?

1. Varlıklarını, Borçlarını ve farkını bilmeleri gerekir.
2. Likidite (Nakit) durumunu bilmesi gerekir. Günlük, haftalık veya aylık nakit-giriş çıkış durumunu görüp, planlama yapması gerekir.
3. Aylık, Yıllık Gelir-Gider (Kar Zarar) durumunu görmelidir.

Piyasada şirketlerin çoğu bu bilgileri bilmezler. 
DesenERP ise bu bilgileri Online - eş zamanlı olarak, doğru bir şekilde size sunar. 


DesenERP'de Hangi Modüller Vardır?
Stok Modülü
RBK (Renk, Beden, Kavala)
Satınalma Modülü 
Üretim Modülü 
Satış Modülü 
Hızlı Satış / Perakende Satış Modülü 
Taksitli Satış Modülü
B2B 
DesenPOS Adisyon Modülü
Crm
Araç Kiralama Takip ve Yönetimi
Araç Servis Modülü
Finans Modülü
E-Fatura Modülü
Muhasebe Modülü 
E-Defter Modülü 
Onay ve Online Raporlama Modülü
Yönetim Raporlama Modülü


Yöneticiler Tarafından Alınması Gereken Örnek Raporlar Nelerdir?
Stok Envanter Raporu
Asgari Stok Seviyesi Fark Raporu
Satılmayan Ürünler Raporu
Fatura Karlılık Raporu
Gelir Gider Raporu Envantere Göre Özet / Detaylı
Gider Hesapları Analiz Raporu
Cari Aylık Kalan Raporu
Carilerden Yapılan Aylık Tahsilatlar Raporu
Carilere Yapılan Ödemeler Raporu
Yapılacak Cari Ödeme Çizelgesi
Cari Hesap Risk Analiz Raporu
Mali Durum Raporu
Muhasebe Genel Mizan Raporu / Kümülatif 
Muhasebe Gelir Gider Raporu